Planeta Zemlja je u velikoj opasnosti i to sada više nije stvar daleke budućnosti nego je već polako postalo dio sadašnjosti. Zabrinjava sve veći porast nesavjesnih i netolerantnih skupina moćnika koji su odlučili ignorirati savjete od strane organizacija kojima je cilj očuvati planetu što dulje zdravom i održivom za život svih živih bića.
Najspominjanija organizacija je upravo Greenpeace. Za njega su čuli mladi i stari te svi oni koji se nikada nisu sudjelovali u zelenim akcijama. Greenpeace i ostale slične organizacije postale su stup društva i ekološke svjesnosti koja nas upozorava na ono što može uslijediti ako ne počnemo postupati u naboljem interesu prirode.
Filmovi o katastrofama su zabavni pa čak i poučni, ali nekako gledanje takvih filmova u zadnje vrijeme budi uspavani osjećaj straha kako bi se sve to moglo zapravo i dogoditi. Bilo bi najbolje da takvi filmovi ostanu samo fantastika i stvar zabave.
Brojni stručnjaci su se složili kako bi bilo najbolje što više raditi na izvorima energije koji su obnovljivi, a koji se oslanjaju na sunce, vjetar i biomasu. Radi se o energiji čije prakticiranje mora biti na globalnoj razini, jer inače od toga nema puno koristi. Obnovljivi izvori energije su oni koji se dobivaju iz prirode.
Velik dio tehnologije na koju se oslanjaju oni koji pokušavaju primijeniti obnovljive izvore energije u velikom djelu se napaja iz samog Sunca ili iz topline koja se stvara duboko u Zemlj. Poput električne struje ili topline dobivene iz različitih izvora od sunca do snage vjetra, biomase i hidroenergije.
Kako spasiti Zemlju? Globalno zatopljenje ja najveća prijetnja pred kojom svi stojimo, a kao najbolji saveznik u brobi protiv zatopljenja su prirodni izvori energije. Dobro je što je svjesnost o važnosti ovog problema došla i do utjecajnih kompanija kao što su Facebook, Google i Apple. Na nedavnom su sastanku sve tri kompanije predstavile ulaganje u obnovljive izvore energije.
Autor: S.Š., Foto: beboy/Shutterstock
Odgovori